Home | Dnes je 01.03.2021
Vína

VINNÉ SKLEPY LECHOVICE

VINNÉ SKLEPY LECHOVICE

 

Lechovice 60

671 63 LECHOVICE

 

tel:


email:


fax:


www:


 

Popis:

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních révových vín ve Znojemské vinařské oblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837, a jeho další historie se váže k rodině hraběte Kübecka.

 

K sortimentu pěstovaných odrůd patří například: Müller Thurgau, vyznačující se jemnou muškátovou chutí, tak typickou pro naše "müllerky". Dále je to Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Muškát moravský, také Tramín, který patří mezi vína s plnou kořeněnou chutí a nesmíme zapomenout na zvláště ceněný Sauvignon, který dosahuje stabilně vysoké kvality. Z červených vín můžeme jmenovat například Frankovku s krásnou granátově červenou barvou nebo Svatovavřinecké s výrazně sametovou chutí.

 

Odrůdová vína jakostní jsou vyráběna pouze z produkce námi obhospodařovaných vinic. Jedině toto spojení vede k dosažení vysoké jakosti, jelikož ta roste již ve vinici, a opravňuje k označení vína "Plněno vinohradníkem".

 

Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nádržích za pomoci nových technologií odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje celonerezová plnicí linka. Naše velkokapacitní sklady umožňují okamžitě reagovat na poptávku trhu.


Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod