Home | Dnes je 20.01.2022
Akce a odborné semináře

Svátek gastronomie v Ostravě

Ve dnech 19. – 21. října 2006 se na výstavišti Černá louka v Ostravě konal již 6. ročník Gastrofestivalu Ostrava, který měl tradičně dvě části – část výstavní, kde se prezentovalo více než sto českých i zahraničních firem z oblasti gastronomie a část soutěžní, kde soutěžili žáci středních a odborných škol gastro oborů o putovní pohár primátora Statutárního města Ostravy. Gastrofestival byl stejně jako v uplynulých letech doprovázen zajímavým kulturním programem.

„Letos s námi soutěžilo 31 gastronomických škol z České republiky, Slovenska a Itálie a do hodnotících komisí jsme pozvali odborníky na gastronomii z celé ČR,“ říká Zdeněk Kopka, předseda představenstva UNIHOSTu Ostrava a ředitel Gastrofestivalu Ostrava „Oproti loňskému roku jsme se více zaměřili na projev žáků a studentů nejen v gastronomických oborech, ale také v textilních a kadeřnických oborech. Nově jsem podpořili i konaní módní přehlídky pracovních i volnočasových oděvů, a to včetně účesů.“

V rámci tohoto prestižního festivalu soutěžily školy v oboru kuchař, číšník, cukrář, barman, doprovodnou soutěží bylo i vyřezávání ovoce. Putovní pohár primátora Statutárního města Ostravy v soutěži družstev získala nakonec - stejně jako vloni - Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka. Druhé místo pak obsadila SŠG Frýdek–Místek a na třetím se umístila Integrovaná střední škola Frenštát pod Radhoštěm.

V rámci konání Gastrofestivalu byly také poprvé vyhodnoceny expozice vystavovatelů v celostátní soutěži AURA, což je soutěž pro vystavovatele, kterou vyhlašuje sdružení organizátorů výstav SOVA. Smyslem soutěže je ocenit profesionální přístup a nápaditost vystavovatelů k účasti na veletrhu. V letošním ročníku byly uděleny 3 druhá místa (Montycon Gastro s.r.o., Kitchen de luxe, s.r.o. a Retigo) a jedno místo první, které získala společnost Candola CZ s.r.o. Všichni zúčastnění postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno ve třetím měsíci příštího roku.

Gastrofestival Ostrava již tradičně aktivně podporují představitelé Města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Záštitu nad ním, stejně jako v minulých letech, převzali primátor Statutárního města Ostravy Ing. Aleš Zedník, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje PhDr. Jaroslava Wenigerová a předseda Krajské hospodářské komory Ing. Pavel Bartoš. Samotného festivalu se pak zúčastnili významní hosté z nejen ČR, ale i z Polska, Maďarska a Itálie.

Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 30
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod