Home | Dnes je 18.01.2021
Akce a odborné semináře

UNIHOST zorganizoval pro své členy zájezd do Rakouska

Ve dnech 18. – 21. 5. 2006 jsme uspořádali odborný tématický zájezd pro své členy a hosty do Rakouska. Hlavním účelem cesty byla prohlídka naší partnerské firmy Frujo, a.s., Tvrdonice a prezentace výrobků TOJE. Pod obchodní značkou TOJE dodává společnost Frujo a.s. špičkové produkty pro profesionální gastronomický trh a catering. Firma vlastní nejmodernější výrobní technologie na výrobu convenience food v pastovité formě. Produktová řada zahrnuje, kromě standardních polotovarů v pastě pro gastronomii, i kompletní sortiment náplní pro cukrářský a pekařský průmysl.

Tohoto zájezdu se zúčastnili především ti členové, kteří se zapojili do druhé etapy programu KOOPERACE.

V rámci našeho projektu o spolupráci s odborem školství Moravskoslezského kraje jsme pozvali k účasti na zájezdu i zástupce odborných gastronomických škol, se kterými úzce spolupracujeme.

Dále jsem pak pokračovali do Rakouska do Salzburgu, kde jsme si prohlédli malý pivovar Brauerei Mülln, který vyrábí pivo stále tradičním způsobem a to především pro svou vlastní pivnici. Večeři jsme měli zajištěnou ve stylové restauraci Gasthaus Kothäusl. Přenocovali jsme v Obertrumu a další den jsme vyrazili do Salbzurgu, kde jsme navštívili pevnost Hohensalzburg, prohlédli jsme si město, které nyní žije oslavami 250. výročí narození hudebního skladatele W. A. Mozarta. Všichni jsme si nakoupili vyhlášené čokoládové Mozartovy koule a odpoledne jsme se vydali na známou Hitlerovu rezidenci Berghof, která je kousek za německou hranicí. Bohužel jsme si ji však neprohlédli, protože byla z technických důvodů uzavřena. Tak jsme si alespoň dali pozdní oběd ve stylové restauraci Gasthaus Auerwirt pod Alpami, kde jsme zjistili, že patří naším krajanům z Brna, což nás mile překvapilo. Při zpáteční cestě jsme se ještě zastavili ve Vídni v Prátru, který jsme si prohlédli z výšky jeho Vídeňského kola. Potom nás už čekala pouze dlouhá cesta domů, kam jsme dorazili v neděli v ranních hodinách.

Na financování celého zájezdu se spolu s UNIHOSTem podílela firma Frujo, a.s., která nám zajistila oběd ve své firmě a ubytování v Zámeckém penzionu Rotunda v Břeclavi a CK NIKOLAS TOUR, která nám poskytla autobus se slevou. AHOL – Střední odborná škola, s.r.o. nám zajistila levnější ubytování v luxusním internátu své partnerské školy v Obertrumu. Všem patří naše poděkování.

Všichni účastníci zájezdu byli spokojeni, takže se pokusíme příští rok opět nějaký zajímavý zájezd zorganizovat.

Karla Bubová

Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 30
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod