Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Abácii ovládli mladí barmani

Dne 31. března 2015 se ve Wellness hotelu Abácie v Novém Jičíně konal V. ročník barmanské soutěže „O pohár náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje“. Juniorská barmanská soutěž se stále těší velké oblibě, což dokazuje i počet zúčastněných. Do krásných prostor Abácie se sjelo 29 adeptů barmanského umění z 12 škol s gastronomickým zaměřením z Čech, Moravy a mohli jsme přivítat i 2 slovenské zástupce z Hotelové akademie v Košicích a z Hotelové školy v maďarském Egeru se do soutěžního klání zapojilo 5 mladých barmanů.

 

Soutěž zahájil v 9:00 ředitel pořádající Hotelové školy ve Frenštátě p. R. RNDr. Ivo Herman, který přivítal přítomné hosty, zástupce sponzorů a všech 29 soutěžících se svým doprovodem. A od 10 hodin už přišla ke slovu barmanská „alchymie“. Soutěžní drinky nejrůznějších barev, chutí a vůní ozdobených nápaditými dekoracemi hodnotila odborná porota složená z členů České barmanské asociace pod vedením hlavního komisaře Radka Poláčka. Soutěžní nápoj barmanů-juniorů musel obsahovat podle propozic nejméně dva cl destilátu z portfolia STOCK, sirup společnosti MONIN, sekt Bohemia sekt, s.r.o. a nealkoholický produkt společnosti Coca-cola.

 

Odborným garantem soutěže byla Česká barmanská asociace a hlavním partnerem Moravskoslezský kraj, zastoupený Ing. Petem Smažákem z odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajskéhu úřadu, který byl přítomen slavnostnímu zahájení a průběh soutěže také sledoval.

 

Vítězství a zlatý pohár za 1. místo barmanů-juniorů putuje do Střední školy gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku zásluhou Viktorie Müllerové, 2. místo obsadil zástupce SSŠ Gastronomie s.r.o. v Praze Filip Jung a ze 3. místa se radoval Adam Prycl ze SOŠ a SOU v Třešti. V kategorii zahraničních účastníků ovládli přední místa studenti z Hotelové školy v Egeru v pořadí: Kristóf Borbély, Zoltán Vass a Olivér Bakos.

 

Na shledanou při VI. ročníku soutěže v roce 2016!


Přílohy
pdfTisková zpráva [pdf, 156 kB]
Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod