Home | Dnes je 21.07.2024
AKTUALITY

Vyšel Zpravodaj č. 2/2004

Vážené kolegyně, vážení kolegové,


členové UNIHOSTu obdrželi v minulých dnech nové číslo našeho Zpravodaje, ve kterém jsme je informovali mimo jiné o tom, že UNIHOST obdržel licenci k udělování Klasifikačních znaků a Osvědčení o udělení klasifikačního znaku pro ubytovací zařízení. Naši členové, kteří o tuto klasifikaci požádají, obdrží ji zdarma.

Také v letošním roce jsme požádali o dotaci pro naše členy na nákup nových technologií a čekáme na její schválení pro 15 vybraných členů.

UNIHOST navázal spolupráci s hejtmanstvím MSK ohledně rozvoje cestovního ruchu. Spolu s cestovní agenturou PAN‘EUROP chceme dovézt do našeho kraje turisty ze Španělska a Ruska.

Náš návrh novely autorského zákona prošel 2.čtením v PS PČR a je připraven do 3.čtení. Doufám, že nakonec bude schválen a naše úsilí korunováno úspěchem.

Hlavním problémem, kterým jsme se zabývali, byl zákon o DPH. Po dlouhých jednáních se podařilo prosadit, že ubytovací služby zůstanou v příštím roce ve snížené sazbě. Budeme se dále snažit, aby tam zůstaly i v dalších letech.

Závěrem bych Vás chtěl pozvat na 4. ročník Gastrofestivalu Ostrava, který proběhne na Černé louce v Ostravě ve dnech 4. – 6. 11. 2004. V prvním podlaží nového pavilónu budou probíhat soutěže 25 přihlášených škol z gastro oborů a ve druhém podlaží bude vystavovat cca 90 firem z oblasti gastronomie. Celá akce bude doprovázena bohatým kulturním programem. Určitě přijďte nejen se podívat, ale i ochutnat spoustu specialit a načerpat mnoho nových poznatků.


Zdeněk K o p k a
předseda představenstva UNIHOSTu Ostrava


Diskuse: 1

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod