Home | Dnes je 26.06.2024
AKTUALITY

Na ČSSZ i nadále s papíry – Mikulášská nadílka zaměstnavatelům

Těm zaměstnavatelům, kteří se nestihli dostatečně připravit na elektronické předávání tiskopisů od 1. 1. 2014, ČSSZ ještě v příštím roce umožní splnit tuto povinnost i prostřednictvím tiskopisu v klasické papírové podobě.

 

Správa sociálního zabezpečení podnikatelům připravila mikulášskou nadílku formou v pořadí již druhé výjimky ze zákonné povinnosti elektronické komunikace. První výjimku odkladu si vymohli lékaři a spolu s odkladem povinně elektronické formy podání ročních Přehledů, Oznámení a Přihlášek OSVČ tvořily očekávaný rámec pro komunikaci se správou sociálního zabezpečení od 1.1.2014. Na stránkách ČSSZ je však s datem zveřejnění 4.12.2013 uvedena další výjimka pro zaměstnavatele. Takto překotné změny v rozsahu povinností podnikatelů již většina z nich vedle svého podnikání nedokáže efektivně vstřebávat. Připomínáme, že povinnost podání na finanční úřady v elektronické formě zůstává od Nového roku v platnosti i pro fyzické osoby, plátce DPH, jejichž roční obrat překročí hranici 6 milionů korun nebo kteří uskutečnili / pro které bylo uskutečněno zdanitelné plnění v režimu přenesení daňové povinnosti.

 

Plné znění tiskové zprávy ČSSZ z 4.12.2013 naleznete zde:

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/2013-12-04-cssz-informuje-povinna-elektronicka-komunikace-v-roce-2014.htm


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod