Home | Dnes je 31.05.2023
AKTUALITY

Čeští hoteliéři zaplatí nižší koncese

Majitelé hotelů a penzionů budou platit autorské poplatky. Poslanci o tom rozhodli schválením novely autorského zákona, zároveň však povinný poplatek za každý televizní a rozhlasový přijímač výrazně snížili.

Vláda původně navrhovala zpoplatnění televizních a rozhlasových přijímačů v hotelových pokojích koncesionářským poplatkem v plné výši. Vyžadovala to evropská legislativa. Pozměňovací návrh schválený sněmovnou však nyní jasně stanovil maximální výši autorských poplatků.

Z každého pokoje, kde je umístěn rozhlasový nebo televizní přijímač, tak hoteliéři zaplatí nejvýše 50procentní koncesi, tedy 90 korun. „Za této situace se nám návrh novely autorského zákona ve znění pozměňovacích návrhů zdá být rozumným a přijatelným kompromisem, a proto se touto cestou jednoznačně stavíme za původní návrh schválený sněmovnou,“ uvádí ve svém prohlášení Asociace hotelů a restaurací.

Za hoteliéry se postavila i Hospodářská komora ČR, která hotelový pokoj vnímá jako soukromí ubytovaného, za něž by neměl být poplatek za rozhlasový a televizní přijímač hrazen (na rozdíl například od restauračního zařízení, kde je umístěný přijímač běžně zpoplatněn). Zákon nyní čeká na schválení prezidentem republiky.

http://www.komora.cz

Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod