Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Projekt "Vzdělávejte se pro růst" podpoří podniky

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost novou průřezovou výzvu Vzdělávejte se pro růst. Podpoří zaměstnavatele, kterým se podařilo překonat hospodářskou recesi a v současné době mají potenciál k získávání nových zakázek, rozšiřování výrobních nebo obchodních aktivit. V rámci této průřezové výzvy bude rozděleno celkem 2,3 miliardy Kč.

 

O finanční prostředky, které budou k dispozici v rámci projektu zpracovaném MPSV, bude možné žádat od května 2011.


V současné době MPSV připravuje v rámci dílčí výzvy Vzdělávejte se pro růst - Adaptabilita projekt „Vzdělávejte se pro růst!", který je zaměřen na podporu vybraných odvětví české ekonomiky s růstovým potenciálem. Patří mezi ně strojírenství, stavebnictví, sociální služby (ambulantní a terénní), nezávislý maloobchod (pouze malé a střední podniky), ubytování, stravování a pohostinství a také odpadové hospodářství. Další odvětví s růstovým potenciálem jako cestovní ruch nebo energetiku podpoří MMR, respektive MPO. Vzdělávací aktivity budou mít vazbu na realizaci konkrétní zakázky, rozšiřování výrobních nebo obchodních aktivit žadatele.


Prostřednictvím projektu získají vybrané podniky finanční příspěvky na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Současně jim budou hrazeny mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců, a to po dobu jejich vzdělávání (po tuto dobu totiž nemůže zaměstnavatel využít zaměstnance na jinou práci).


Více informací o projektu
.


Přílohy
pdfProjekt [pdf, 133 kB]
Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod