Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Hospodářská komora ČR bude testovat zařízení pro EET. Dlouhý míří za provozovateli hospod a bufetů

 

Hospodářská komora ČR začne shromažďovat a sdílet znalosti o přípravě elektronizace tržeb. V rámci své iniciativy EET ANO, ale... spustila pro podnikatele i samotné výrobce a dovozce pokladních systémů pro EET nový informační web. Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý také začal v ostrém provozu restaurací, lahůdkářství či horských bufetů navštěvovat jejich majitele, aby přímo v terénu zjišťoval jejich aktuální připravenost na EET. Z každé návštěvy natáčí krátkou reportáž.

 
„Nový web podnikatelům mimo jiné umožní získat praktické informace, který systém vybrat. Budou tak mít jistotu, že systém je skutečně připravený vést tržby elektronicky. Nabídneme také pomoc lokálních administrátorů, na které se mohou prostřednictvím portálu podnikatelé obracet s instalací certifikátů, které lze považovat za skrytou časovanou bombu EET,“ podotkl prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.
 
Tato služba je reakcí na obavy podnikatelů, kteří jsou z příprav EET zmateni. Jak vyplývá z interních anket a průzkumů HK ČR podnikatelé mají obavy mimo jiné jak z možné složitosti informačních systémů nebo nákladů na upgrade jejich dosavadního vybavení, tak z nákupu nového software. „Podnikatelé většinou neví, které zařízení si pro EET pořídit. Nikde není k dispozici oficiální přehled údajů o technické vhodnosti jednotlivých přístrojů. Generování certifikátu a jeho instalace do onoho zařízení je též velká neznámá, přičemž zodpovědnost je plně na podnikateli,“ doplňuje Dlouhý.
 
Portál na adrese http://Eet-ano-ale.cz bude sloužit jako praktický rádce, jeho funkcionality se budou podnikatelům otevírat per partes, tzn. nejprve bude mířit především na výrobce a dovozce pokladních systémů, následně se zaměří na firmy a živnostníky. Ode dneška se podnikatelé mohou přihlásit se k newsletteru, k testování zařízení, blogu nebo k zákaznickým ohlasům, tedy testimonialům.
 
V rámci kampaně EET ANO, ale… se prezident HK ČR Vladimír Dlouhý vydá přímo do terénu zjistit, jak jsou podnikatelé na EET připraveni. Jako první navštívil provozovatele malé hospůdky Šenk na Rajské v Praze 14. Ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=mb6HqKz37w4
 
Podle HK ČR by stát měl spuštění EET odložit alespoň o 1 měsíc, neboť zavedení v době adventu je neuvážené a tratí na tom jak podnikatelé, tak zákazníci (viz tiskové sdělení zde).
 
http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2016/hospodarska-komora-cr-bude-testovat-zarizeni-pro-eet-dlouhy-miri-za-provozovateli-hospod-a-bufetu.aspx

Diskuse: 1

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod