Home | Dnes je 23.02.2024
AKTUALITY

Projekt jednotné klasifikace ubytovacích zařízení

Vážení členové UNIHOSTu,

po několika jednáních s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourismem jsme dosáhli toho, že sdružení UNIHOST bylo připojeno k realizaci projektu jednotné klasifikace ubytovacích zařízení, stejně jako NFHR ČR a HO.RE.KA ČR.

Hlavním cílem projektu je zvýšit prostřednictvím záruky kvality (certifikacemi) turistický potenciál v České republice a prostřednictvím ecolabellingu služeb v cestovním ruchu přispět k naplnění strategie udržitelného rozvoje cestovního ruchu.

Certifikace ubytovacího zařízení hodně napoví klientům z řad hostů či cestovních kanceláří apod. o úrovni poskytovaných služeb, je to jakási „značka kvality“. Certifikovaná zařízení budou v rámci projektu SROP přednostně prezentována v různých publikacích o České republice a na mezinárodních veletrzích.

V průběhu let 2004-2006 se provádí certifikace na základě písemné žádosti bezplatně i pro členy sdružení UNIHOST. V dalších letech bude zřejmě nutná finanční spoluúčast – náklady na udělení certifikace se pohybují cca 2.500,-Kč.

Materiál jednotné klasifikace ubytovacích zařízení, podle kterého je třeba v žádosti postupovat a formulář žádosti o klasifikaci ubytovacího zařízení je k dispozici na sekretariátu UNIHOSTu, nebo na internetových stránkách www.unihostostrava.cz.

Klasifikační komise, složená ze zástupců Svazu obrany spotřebitelů, SOCR ČR, spotřebitelské veřejnosti, MMR, HO.RE.KA ČR, NFHR ČR, UNIHOSTu a CzechTourismu, zasedá přibližně 1 x za měsíc podle počtu žádostí.
Komise posuzuje žádosti a vydává souhlas, na jehož základě bude žadatelům vydán příslušný klasifikační znak a osvědčení o udělení klasifikačního znaku.
Tento znak bude distribuovat sekretariát UNIHOSTu dle dohody.

Blanka Hlaváčková – místopředsedkyně UNIHOSTu


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod