Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Číšnický pětiboj opět ve Frenštátě

18. června dopoledne ovládly frenštátské náměstí profesní uniformy číšníků moravských gastronomických škol. Konala se zde soutěž dvoučlenných družstev v zábavných disciplínách „Číšnický pětiboj“. V pořádání této soutěže se naše škola střídá se Střední školou společného stravování v Ostravě-Hrabůvce. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Město Frenštát, Asociace číšníků ČR - regionální pobočka Severní Morava a Slezsko, UNIHOST, Sdružení podnikatelů v pohostinství a poděkování patří sponzorům - Budweiser Budvar a Kofola a.s. Přesně v 10:00 zahájil soutěž ředitel pořádající Hotelové školy RNDr. Ivo Herman a starostka města Zdeňka Leščišinová, která přivítala všechny účastníky na prosluněném frenštátském náměstí.

 

A pak už se naplno rozběhly všechny disciplíny. V 1. disciplíně „Skoč pro pivo“ bylo úkolem načepovat dvě sklenice 0,3 l piva a naservírovat hostům, následovalo „Ukliď stůl“; tento úkol zahrnoval „úklid“ pěti ks plechovek do připravených odpadkových košů, vzdálených cca 5m od stolu. Zda umí soutěžící odhadnout přesnou míru nápojů, se zjišťovalo ve 3. disciplíně a po překážkové dráze dopravovali číšníci soudek od piva v 5. soutěžním úkolu. Zda naservírují bez úhony dvě porce polévek po absolvování slalomové trasy s množstvím překážek, bylo obsahem poslední části pětiboje.

 

Nejlépe se s nástrahami soutěžních úkolů vypořádali žáci pořádající Hotelové školy. Obsadili první dvě místa v soutěži družstev, na 3. příčce se umístilo družstvo ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví z Bzence. V jednotlivých disciplínách nenašli naši žáci konkurenci a poháry za 1. místa (celkem 5) zůstávají na domácí půdě.

Na shledanou příští rok při dalším číšnickém klání, tentokrát v Ostravě-Hrabůvce!


Přílohy
pdfTisková zpráva [pdf, 2203 kB]
Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod