Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Národní soustava kvalifikací jako řešení problémů na trhu práce nejen v Moravskoslezském kraji byla představena na konferenci v Ostravě

Firmy postrádající tisíce kvalifikovaných pracovníků na jedné straně, desítky tisíc lidí, kteří se se svou kvalifikací marně snaží najít práci na straně druhé. Uspořádání vzdělávacího systému a oborová struktura žáků a studentů v současnosti již naprosto neodpovídající potřebám trhu práce a zaměstnavatelů. Vzdělávací systém, který nedokáže dostatečně rychle reagovat na zrychlující se technologický pokrok. Nepružný trh práce, nekvalitní rekvalifikace. 

 

Právě to byly problémy, o jejichž možném řešení diskutovali účastníci konference "Národní soustava kvalifikací aneb řešení disproporcí na trhu práce", která se ve čtvrtek 16. června 2011 konala navzdory celorepublikové stávce odborářů v prostorách Vysoké školy Báňské-Technické university Ostrava.
Konferenci zorganizovaly Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a TREXIMA, spol. s r.o., jejichž společné konsorcium v současnosti na základě zadání Národního ústavu odborného vzdělávání zajišťuje zapojení zaměstnavatelů do Národní soustavy kvalifikací (NSK).

 

Zástupci velkých, středních i malých firem z Moravskoslezského kraje, ale také reprezentanti škol, personalisté, zprostředkovatelé práce, zástupci veřejné správy a prostřednictvím živého on-line přenosu zájemci v celé republice měli jedinečnou možnost, jak se blíže seznámit s cíli a možnostmi NSK, do níž se mohou všichni zapojit. V Ostravě přitom diskutovali o řešeních, která NSK pro trh práce nejen v Moravskoslezském kraji nabízí, a to s inspirátory, tvůrci, realizátory a samotnými uživateli tohoto systému.

 

Podrobné informace ke konferenci v Ostravě, včetně všech prezentací vystupujících, videospotů a diskusních fór, naleznete na www.nskonline.cz.
O tématu konference a dalších souvisejících otázkách lze diskutovat rovněž na sociálních sítích.

 

Další příležitostí, jak se zblízka seznámit s výhodami a fungováním Národní soustavy kvalifikací, bude na konferenci, která se uskuteční v rámci tradičního Mezinárodního strojírenského veletrhu v říjnu v Brně.

 

Více o Národní soustavě kvalifikací na:
www.nskonline.cz
www.narodni-kvalifikace.cz
www.nuov.cz/nsk2


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod