Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Generální ředitelka AMSP ČR v reakci na zavedení registračních pokladen a centrální elektronické evidence tržeb

Nejbližší možný termín zavedení elektronické evidence tržeb je 1. leden roku 2017, řekl v neděli 16.2.2014 v České televizi premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Je ovšem potřeba, aby ministerstvo financí v průběhu letošního roku prosadilo potřebou legislativu. Sobotka chce také po vzoru Slovenska vytvořit specializovanou jednotku, která se zaměří na odhalování nejzávažnějších případů daňové kriminality. Fungovat by mohla už od příštího roku.

 

Sobotka předpokládá, že některé zákony, jež pomohou zlepšit výběr daní, začnou platit již od ledna 2015. Patří mezi ně například zákon o prokazování původu majetku nebo snížení limitu pro hotovostní platby. "Větší dopady ale očekávám až po zavedení elektronické evidence plateb, čili jakési nové generace registračních pokladen," řekl premiér.

 

Nejbližší reálný technický termín postupného náběhu tohoto online propojení mezi místem platby a ministerstvem financí je podle Sobotky začátek roku 2017. V příštím roce se tak podle Sobotky může zlepšit výběr daní řádově o miliardy, po zlepšení evidence tržeb v roce 2017 to pak mohou být až desítky miliard korun. Stát podle premiéra počítá s tím, že transakce ze všech pokladních terminálů by se zapisovaly do centrálního úložiště dat právě na ministerstvu financí; to by byl modernější systém než na sousedním Slovensku, kde jsou údaje o tržbách ukládány pouze do paměti každé registrační pokladny.


Více o plánovaných krocích vlády se dočtete zde:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sobotka-elektronicke-pokladny-by-mohly-fungovat-od-roku-2017_298389.html#.UwRfjvl5N8F


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod