Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Historické vozy měly konečnou ve Štramberku

Třiatřicet historických automobilových skvostů ze sedmi zemí Evropy parkovalo v neděli na náměstí ve Štramberku. Na třídenní trase z Jeseníku přes Opavu, Kravaře do Ostravy a poté Frýdku-Místku na Třinec, Čeladnou, Příbor, Pustevny, Bečvu, Rožnov pod Radhoštěm a Štramberk se prezentovali automobiloví krasavci z Veteran Car Clubu z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska , Itálie, Anglie a Německa.

Projekt Historic Giro - 444 km Moravskoslezským krajem spolupořádaly dvě firmy, a to HIKOP s.r.o. v čele s panem Zdeňkem Kopkou a International Sports Marketing s.r.o. v čele s Ing. Marcelou Kupčekovou. Podle obou se jednalo o zviditelnění kraje na pozadí motoristicko-společenského svátku. „Z akce bude i třídílný filmový dokument vysílaný na České televizi, který bude sloužit k propagaci kraje, podpoří turistický ruch, potencionální investory a povede i k prezentaci zdejšího regionu a podpoře charitativních projektů v Moravskoslezském kraji,“ vysvětlila Kupčeková. Akci podpořili i ministr pro místní rozvoj Radko Martínek a prezident Trofeo Niké Silesia Karel Loprais. Oficiální záštitu nad akcí převzal hejtman Evžen Tošenovský a viceprezident Hospodářské komory a předseda představenstva Krajské hospodářské komory Pavel Bartoš. Do Štramberku dorazil také Karel Loprais v nové zavodní Tatře. Z akce byla nadšená také Miss 1989 Ivana Christová. „Moravskoslezský kraj jsem dosud nenavštívila. Jsem mile a příjemně překvapená. Tento kraj ještě určitě navštívím i se svojí rodinou,“ přislíbila Christová.

„O severní Moravě se toho moc neví. Proto jsme s Moravskoslezským krajem, Czech tourismem, reklamními agenturami a sponzory připravili pilotní akci, s níž chceme jak našim, tak i zahraničním turistům přiblížit krásy a zajímavosti regionu,“ prohlásil Zdeněk Kopka, místopředseda Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje a předseda UNIHOSTu Sdružení podnikatelů v pohostinství, stravovacích a ubytovacích službách ČR se sídlem v Ostravě.

Výsledkem jízdy, která měřila 444 kilometrů a vedla po nejzajímavějších turistických atrakcích, bude devadesátiminutový dokument s komentářem pražského herce Radka Brzobohatého. Propagační film bude vysílat Česká televize v přestávkách sportovních přenosů. Pro zahraniční turisty připravují organizátoři propagační DVD.

Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod