Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

UNIHOST je partnerem projektu „Beskydy pro všechny“

Mohou přijet i k Vám! Až 10 % turistů navíc přivede do Moravskoslezského kraje projekt Beskydy pro všechny.

Zhruba deset procent české populace tvoří lidé s nějakým druhem zdravotního postižení nebo omezení. Současný turistický ruch zohledňuje potřeby těchto osob většinou pouze dle zákonem stanovených norem. Mnoho turistických cílů či ubytovacích kapacit proto zůstává pro zdravotně postižené osoby nedostupných.

Situaci se snaží změnit projekt Beskydy pro všechny, který se zaměřuje na zpřístupnění turisticky zajímavých míst pro osoby se zdravotním omezením. Další neméně důležitou součástí projektu je možnost rozvoje podnikání se sociálním rozměrem v horských oblastech Beskyd s vysokou nezaměstnaností. Moravskoslezský kraj je prvním krajem v České republice, kde tato aktivita probíhá.

Od 1. června 2007 probíhá certifikace organizací podnikajících v cestovním ruchu v oblasti Beskyd. Provozovatelé turistických zařízení mohou pro udělení certifikátu „Bez bariér“ požádat prostřednictvím vyplnění dotazníku dostupného na webových stránkách www.jedemetaky.cz. Certifikát je obdobou klasifikace hotelů a restaurací. Označuje dostupnost turistických zařízení pro osoby s různým druhem postižení nebo zdravotním omezením a propaguje místa vhodná pro návštěvu či rekreaci těchto klientů.

Další informace naleznete v příloze.

Přílohy
pdfBeskydy pro všechny [pdf, 1233 kB]
[1233 kB]
Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod