Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Senát se postavil proti registračním pokladnám

Spor ČSSD versus ODS o užitečnosti registračních pokladen a jejich zavedení se přesouvá nyní do sněmovny..


Podle očekávání, vzhledem k převaze zástupců ODS senát zamítl návrh zákona, který počítá se zavedením registračních pokladen s fiskální pamětí od 1. ledna 2007. Horní komora soudí, že zákon by mohl být zničující pro některé malé podnikatele. Pochybuje také o tom, že povede k vyššímu výběru daní.


Ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD) zákon předkládal s tím, že registrační pokladny přispějí k zamezení daňových úniků. Senát zákon zamítl především hlasy zástupců ODS, nestraníků a zástupců menších stran. Dnešní verdikt Senátu může ještě změnit sněmovna, kam předlohu senátoři vracejí a která již normu jednou schválila.


Senátor Robert Kolář (klub ODS) nesouhlasí s názorem vlády, že povinnost používat registrační pokladny povede k omezení šedé ekonomiky: "Možná napomohou k tomu, že několik méně šikovných podvodníčků uvízne ve složitosti předpisů." "Všichni přeci víme, že šedá ekonomika stojí na úplně jiných základech," dodal.


Podle něj by pořízení pokladen mohlo zruinovat malé živnostníky. "Ty, které bychom měli nejvíc chránit," dodal. Registrační pokladny se vlády snaží v zemi neúspěšně zavést už od roku 1996.


Zdroj: iHNed.cz


Diskuse: 2

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod