Home | Dnes je 21.07.2024
AKTUALITY

Registrační pokladny lze pořídit již dnes

Podnikatelé, kteří nepoužívají registrační pokladnu a jejich provoz neumožňuje vydávat doklady vypsané ručně, jsou před problémem, zda novelu živnostenského zákona nedodržovat a nebo zda si pořídit registrační pokladnu, u které nemají jistotu, zda bude certifikována MF ČR a tím ji bude možno používat i od 1.1.2007. Důvodem je, že dle znění zákona o registračních pokladnách, dovozci a výrobci pokladen mohou podat Ministerstvu financí návrh  na certifikaci určitého typu pokladny, nejdříve 1.7.2005, v době, kdy již novela vstoupí v platnost. Na základě návrhů, podaných do 31.10.2005, Ministerstvo financí rozhodne o certifikaci pokladen nejpozději do 31.12.2005.


Fiskalizace registračních pokladen bude spočívat v doplnění pokladny o fiskální modul a ošetření softwaru pokladny tak, aby zapisovala do fiskální paměti údaje, které stanovuje zákon. Naše společnost, jako jediná vytváří software pokladen v ČR. Je to náš produkt, který držíme pevně ve svých rukou. Náš software jsme upravili a dále udržujeme i pro jiné evropské země (Slovensko, Švédsko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko..). Výsadou našich pokladen je možnost upravit její software a tím i funkční vlastnosti na míru i jednotlivým zákazníkům. Mnohé z těchto úprav, byly náročnější než úprava, kterou vyžaduje fiskalizace pokladen. Náročnější než celý technický zásah, bude absolvovat certifikační proces "papírově". Ostatní značky pokladen, jelikož používají zahraniční software přeložený do češtiny, musí jakoukoliv změnu, tedy i fiskalizaci řešit se zahraničím.


Naše společnost nyní pracuje na funkčních změnách programů v pokladnách SERD, adaptaci fiskální paměti v pokladnách, včetně přípravy všech náležitostí dle zákona o registračních pokladnách, aby návrh na udělení certifikace modelů pokladen SERD mohl být na Ministerstvo financí podán v co nejkratší lhůtě po 1.7.2005. Jsme tedy schopni nabídnou podnikatelům značnou garanci, že pořízení pokladny SERD v této mezidobě, nebude investicí zbytečnou.


Karin Matějková
SYSTEM-COMMERCE s.r.o., Opava

výhradní dovozce pokladních systémů SANYO, SERD
Software Support & Development SANYO, SERD
www.serd.cz


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod