Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Hodnocení hotelů dle hvězdiček bude pokračovat dál

Ministerstvo pro místní rozvoj chce reagovat na zavádějící reportáž TV Nova, která  byla odvysílána v hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny dne 3. ledna 2009. Téma reportáže byla certifikace kvality v oblasti ubytovacích služeb cestovního ruchu.

Cílem ministerstva pro místní rozvoj je dlouhodobě podporovat zvyšování kvality poskytovaných služeb v sektoru cestovního ruchu v České republice. Oficiální jednotná klasifikace ubytovacích zařízení ČR (OJK ČR), na jejíž základě jsou ubytovací zařízení v ČR certifikována, je dlouhodobě ministerstvem pro místní rozvoj podporována jako základní nástroj garance poskytovaných služeb v ubytovacích zařízeních. Hlavním garantem OJK ČR je  Asociací hotelů a restaurací ČR,  která transparentním a profesionálním způsobem realizuje celý proces certifikace.

Aktivity, které jsou v oblasti kvality poskytovaných služeb v cestovním ruchu realizovány komerčními subjekty, MMR vnímá jako přínosné. Z dlouhodobého hlediska je však nezbytné vytvořit systém, jenž zaštítí oblast kvality cestovního ruchu systémově na národní úrovni, bude plně respektovat potřeby České republiky v této oblasti a napomůže lepší orientaci a ochraně klienta.

V současné době proto ministerstvo pro místní rozvoj připravuje v souladu se schválenou Koncepcí státní politiky cestovního ruchu realizaci několika systémových projektů financovaných z Integrovaného operačního programu, jenž budou zaměřeny na další zvýšení kvality poskytovaných služeb v cestovním ruchu. Těmito projekty bude podpořena standardizace a následná certifikace pro různé oblasti cestovního ruchu (ubytovací a stravovací služby, průvodcovské služby, služby cestovních kanceláří a agentur, kvalita služeb v oblasti venkovského cestovního ruchu atd.). Jednotlivé standardy budou tvořeny takovým způsobem, aby mohly následně být plně implementovány do Národního systému kvality služeb v oblasti cestovního ruchu, s jehož realizací MMR do budoucna počítá. Tento systém by měl v budoucnu pod jednou značkou zastřešit kvalitu v oblasti cestovního ruchu v ČR. Hlavními nositeli nově zaváděných standardů budou dle jednotlivých oblastí příslušné profesní organizace, které budou zodpovědné za proces certifikace.

Z výše uvedených aktivit vyplývá, že ministerstvo pro místní rozvoj významným způsobem přispívá k procesu neustálého zvyšování kvality poskytovaných služeb v oblasti cestovního ruchu. Dlouhodobým cílem je udržení konkurenceschopnosti České republiky na světovém trhu cestovního ruchu.

Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod