Home | Dnes je 26.06.2024
AKTUALITY

Sněmovna pro novelu autorského zákona, která má finančně ulevit hoteliérům

Majitelé hotelů už možná nebudou muset platit autorské poplatky za televizní a rozhlasové přijímače v jednotlivých pokojích. Počítá s tím novela, kterou hlasy 106 ze 181 přítomných schválila sněmovna. Nyní ji ale posoudí ještě Senát a prezident. Předloha upravuje i další oblasti, spor se ale vedl hlavně o část, která se týkala hotelů. Proti novele se postavil například předseda mediální komise dolní komory Jaromír Talíř (KDU-ČSL). Poslanci podle něj sice na jedné straně udělali radost hoteliérům, na straně druhé ale snižují příjmy autorských svazů, aniž by jim to nějak vynahradili, třeba zvýšením poplatků z nahraných CD a dalších nosičů.


Zveřejňujeme také dopis Jana Hladkého z advokátní kanceláře HAVEL & HOLÁSEK:


Vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že dnes byla Poslaneckou sněmovnou schválena novela autorského zákona, rád bych Vám všem u této příležitosti poděkoval za Vaši podporu, bez níž by tohoto výsledku nebylo možné dosáhnout.

Zvláště děkuji panu Zdeňku Kopkovi, který se celou věcí zabývá už více než 4 roky a Davidu Gladišovi, který na celé věci dlouho usilovně pracoval, aby byl za svou činnost skutečně podle zásluh "odměněn".

Přestože nás ještě čeká jednání v Senátu a v budoucnu zcela určitě diskuse o novém Autorském zákonu s ministerstvem kultury, dnešní výsledek znamená podstatný pozitivní posun nejen pro hotely a restaurace, ale i pro ostatní uživatele autorských práv.

Ještě jednou děkuji za vše a přeji hezký den


Jan Hladký
HAVEL & HOLÁSEK v.o.s.
Advokátní kancelář
Týn 1049/3, 110 00 Praha 1
Tel.: 420 224 895 950, Fax: 420 224 895 980
E-mail: jan.hladky@havelholasek.cz


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod