Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Pokladny je možné předělat

Naše společnost zastupuje pro český trh japonské registrační pokladny a systémy SERD. Přizpůsobili jsme je zákonům různých zemí a jsme schopni pružně reagovat na veškeré legislativní změny i u nás. Proto bych se chtěla vyjádřit k článku Firmy čeká výměna pokladen (HN 24.srpna).


Základním problémem je, že o povinném zavedení registračních pokladen se u nás hovoří již zhruba sedm let. Česká vláda připravila návrh zákona o registračních pokladnách již několikrát, ale výsledek není zatím žádný. Tato situace velice poškozuje prodejce pokladen. Potenciální zákazníci vyčkávají, co bude, a do nákupu pokladen se příliš nehrnou. Jedním z důvodů je i to, že média často poskytují nepřesné a nekompetentní informace. Tvrdit, že mnoho podnikatelů netuší, že bude muset své pokladny brzy vyhodit, je velice ukvapené. Tvrdit, že mnozí podnikatelé nevědí, že pokladny budou muset mít fiskální paměť, je také velice nepřesné. Vždyť se dosud neví, jaké požadavky bude zákon obsahovat. S názorem, že do naprosté většiny pokladen nelze software nainstalovat, také nemohu souhlasit.


Naše alfanumerické pokladny jsou dobře připraveny pro instalaci fiskální paměti a změnit software pokladny pro nás není žádným problémem. Běžně upravujeme software na míru i jednotlivým zákazníkům. Tyto úpravy však numerické pokladny neumožňují, a proto investice do numerické pokladny není perspektivní.


Také částka na dovybavení již prodaných pokladen pamětí, která je zmíněna v tomto článku (20 000 až 80 000 korun) je značně přemrštěná. Naše zákazníky bude takové dovybavení stát několik málo tisíc korun. Konečně nemohu souhlasit ani se zmiňovanými náklady na vývoj. Naši společnost tento vývoj určitě bude stát daleko méně než v článku zmíněný milión korun.

                                                                                         

Karin Matějková
SYSTEM-COMMERCE s.r.o., Opava


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod