Home | Dnes je 24.04.2024
AKTUALITY

KOMORA SPUSTILA WEB EET ANO ALE…

Hospodářská komora ČR začne shromažďovat a sdílet znalosti o přípravě elektronizace tržeb. V rámci své iniciativy EET ANO, ale... spustila pro podnikatele i samotné výrobce a dovozce pokladních systémů pro EET nový informační web. Podnikatelé se tak snadněji zorientují v nové povinnosti odesílat informace o tržbách na Finanční správu ČR.

 

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý k spuštění nové internetové stánky uvedl: „Nový web podnikatelům mimo jiné umožní získat praktické informace, o tom který systém vybrat. Budou tak mít jistotu, že systém je skutečně připravený vést tržby elektronicky. Nabídneme také pomoc lokálních administrátorů, na které se mohou prostřednictvím portálu podnikatelé obracet s instalací certifikátů, které lze považovat za skrytou časovanou bombu EET.„

 

Reakce na obavy podnikatelů

Informační web je reakcí na obavy podnikatelů, kteří jsou z příprav EET zmateni. Jak vyplývá z interních anket a průzkumů HK ČR podnikatelé mají obavy mimo jiné jak z možné složitosti informačních systémů nebo nákladů na upgrade svého dosavadního vybavení, tak z nákupu nového software. Podnikatelé totiž dnes většinou ani nevědí, které zařízení si pro EET pořídit. V současnosti není nikde k dispozici oficiální přehled technických parametrů jednotlivých přístrojů a jejich vhodnost pro konkrétní řešení. V tom právě nový web nabídne pomocnou ruku. Kromě možnosti podnikatelů přihlášení se k testování vybraného zařízení bude web shromažďovat a sdílet informace o již proběhlých testech a jejich vhodnosti pro konkrétní velikost a typ podniku. V dalších krocích bude Komora nabízet i školení pro uživatele, kde budou seznámeni s nejčastěji očekávanými úskalími evidence, případně mohou konzultovat svůj výběr řešení. Před spuštěním první vlny EET bude k dispozici také asistence proškolených techniků, kteří pomohou zájemcům s instalací bezpečnostního certifikátu a jeho otestování.

 

Vše na jednom místě

Portál na adrese http://eet-ano-ale.cz/  bude tedy sloužit jako praktický rádce a jeho funkce budou moci využívat jak výrobci a dovozci pokladních systémů, tak samotné firmy a živnostníci. Podnikatelé se také mohou přihlásit k odběru newsletteru, blogu nebo k zákaznickým ohlasům. Na portálu dále mimo jiné najdou výsledky anket mezi podnikateli k EET, termíny worshopů k zavádění technického řešení a mnoho dalšího. Hlavním cílem těchto služeb je pomoci podnikatelům zorientovat se v poměrně složité problematice EET.


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod