Home | Dnes je 26.06.2024
AKTUALITY

UNIHOST CUP 2014 – Memoriál Zdeňka Kopky - závěrečné hodnocení

UNIHOST Ostrava pořádal pod patronací Střední školy společného stravování Ostrava-Hrabůvka ve dnech 27.—28. 11. 2014 své tradiční soutěže.

V letošním roce vzpomínáme 5. výročí od úmrtí pana Zdeňka Kopky, bývalého předsedy UNIHOSTu a zakladatele Gastro festivalu Ostrava a na jeho počest jsme tuto soutěžní akci letos nazvali UNIHOST CUP – Memoriál Zdeňka Kopky. UNIHOST CUP obsahoval stejné soutěže jako v minulých letech probíhaly v rámci Gastro festivalu. Byly to slavnostní tabule a soutěže v oborech barista, čepování piva a sommelier.

 

UNIHOST CUP 2014 probíhal v budově Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce souběžně s  21. ročníkem regionálního kola soutěže GASTRO JUNIOR – BIDVEST CUP 2014/2015. GASTRO JUNIOR – BIDVEST CUP obsahoval soutěže kuchařů, číšníků a cukrářů.

 

Obě spojené akce byly po oba dny od 9 do 16 hodin přístupny široké veřejnosti.

 

Představitelé Moravskoslezského kraje tuto akci, která slouží ke zvýšení úrovně  gastronomie, podporují. Záštitu nad staronovou akcí UNIHOST CUP opět převzali náměstkyně hejtmana MSK Mgr. Věra Pálková a předseda Krajské hospodářské komory MSK Ing. Jan Březina.

GASTRO JUNIOR – BIDVEST CUP se konal pod záštitou Mgr. et Mgr. Věry Jourové, ministryně pro místní rozvoj, Mgr. Věry Palkové, náměstkyně hejtmana MSK, PhDr. Magdy Habrmanové, CSc., ředitelky Krajské hospodářské komory MSK a Bc. Miroslava Kubece, WACS Continental Director Central Europe.

 

Soutěže v rámci UNIHOST CUP byly pořádány ve spolupráci a s finanční podporou těchto partnerů a sponzorů: Moravskoslezský kraj, Krajská hospodářská komora MSK, CzechTourism,  Kofola,, La Boheme Cafe, Montycon, Radegast, Víno Syfany, Vinařství Volařík,  Sahm gastro, Palfrig Ostrava. Mediálním partnerem bylo Rádio čas.

 

Těžištěm UNIHOST CUPu byla soutěžní přehlídka žáků gastronomických škol, kterých se zúčastnilo 11 a soutěžilo 48 žáků.         

Dne 27.11.2014 proběhla soutěž v dovednostním čepování piva a soutěž baristů v přípravě kávy cappuccina, espressa a kávového nápoje.

V čepování piva se nejlépe umístila a 1. místo získala Slabá Pavlína z Vyšší odborné školy Havířov,  2. místo obsadil Ruta Luboš SŠSS Ostrava-Hrabůvka a na 3. místě skončila Unzeitigová Marie ze SŠ hotelnictví a služeb a VOŠ v Opavě. V této soutěži zápolilo 22 žáků z 8 středních škol.

Baristické soutěže se zúčastnilo 7 baristů z 6 škol. Nejlépe se umístil Klášterník Sebastian z Albrechtovy střední školy Český Těšín, 2. místo obsadila Maršálková Denisa SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek-Místek a 3. místo Paličková Petra SŠSS Ostrava-Hrabůvka.

Dne 28.11.2014 soutěžili mladí sommelieři pod bedlivým zrakem zkušené poroty, aby se v budoucnu mohli začlenit mezi sommelierskou elitu. Zapojilo se 10 žáků ze 4 škol a na 1. místě se umístil Niemiec Michal Albrechtova střední škola Český Těšín, 2. místo získala Procházková Markéta ze SŠSS Ostrava-Hrabůvka a 3. místo obsadila Nováková Aneta rovněž ze SŠSS Ostrava-Hrabůvka.

Po oba dva dny byly vystaveny v prostorách školy číšnické tabule na volné téma, kterými se prezentovalo 6 středních škol a které hodnotila laická veřejnost.

Nejvíce hlasů získala a na 1. místě se umístila Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm, na 2. místě se umístila SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov a na 3. místě SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek-Místek.

 

Všechny soutěže UNIHOST CUPu a Gastro junioru byly zakončeny slavnostním vyhlášením vítězů, zhodnocením jejich výkonů a předáním diplomů, pohárů a cen.

 

Velký podíl na úspěšném průběhu měli sponzoři celé akce, kterým patří poděkování.      

 

Účast v soutěži je prestižní záležitostí gastronomických škol. Napomáhá žákům,jejich trenérům i školám držet krok s novinkami v oboru. Pedagogové odborníci pak následně mohou získané informace využít ve výuce pro aktualizaci učiva a zavádění nové gastronomické techniky do škol, mohou ovlivnit používání nových výrobků a specialit a budou jistě napomáhat uvádění nových gastronomických trendů do praktického života.

 

Karla Bubová

tajemnice UNIHOSTu


Diskuse: 2

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod