Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Kontaktní místa CzechPoint

Další nové služby mohou od 1. ledna 2009 nejenom podnikatelé, ale i široká veřejnost využívat na 51 kontaktních místech Hospodářské komory České republiky. Na místech označených modrým logem CzechPOINT je tak možné získat například výpis bodového hodnocení z Registru řidičů, výpis ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů a z dalších podobných registrů.

Řidiči, kteří si nejsou jisti stavem svého řidičského bodového konta, obdrží na kontaktních místech CzechPOINT výpis bodového hodnocení z Registru řidičů. K získání výpisu potřebuje řidič pouze doklad totožnosti a pro jistotu i řidičský průkaz. Cena výpisu je 50 korun za každou vydanou stránku.

Firmy, které se hlásí do výběrových řízení, mohou jednodušeji získat výpis ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů, v případě, že jsou již v tomto seznamu registrováni. Výpis nahrazuje celou řadu dokumentů a uchazečům o veřejnou zakázku výrazně zjednodušuje a zrychluje zpracování nabídek. K získání výpisu žadatel potřebuje sdělit IČ nebo název firmy. Cena výpisu je 70 korun za první stránku a 50 korun za druhou a každou další vydanou stránku.

Od 1. ledna 2009 rovněž kontaktní místa CzechPOINT provádějí autorizaci kontaktních osob, které žádají o oprávnění k přístupu do MA ISOH (Modul Autovraky Informační Systém Odpadového Hospodářství") za účelem podání agendy nebo její kontroly. K autorizaci kontaktní osoby je potřeba doklad totožnosti a k získání výpisu z registru MA ISOH sdělit IČ nebo název firmy. Cena za výpis je shodná jako u předešlé služby.

Výše uvedené služby tak dále rozšířily seznam stávajících poskytovaných služeb vydávaných výpisů z Obchodního rejstříku, ze Živnostenského rejstříku, z Rejstříku trestů a přijetí podání kontaktním místem veřejné správy podle §72 živnostenského zákona. Všechny výše zmiňované výpisy lze získat na počkání; o výpisy z Rejstříku trestů a z Registru řidičů může žádat na základě plné moci i zmocněnec. Od poloviny roku 2009 budou moci klienti na těchto kontaktních místech hospodářské komory rovněž využívat služby ověřování dokumentů a podpisů, které dnes poskytují pouze matriční úřady a notáři.

V rámci přibližování služeb českým podnikatelům i občanům jsou pracovníci kontaktních míst CzechPOINT Hospodářské komory České republiky připraveni nejen vydat výpis z informačních systémů veřejné správy, ale zároveň jsou schopni pomoci v mnoha dalších směrech. Jde zejména o pomoc při vyhledání údajů, které chce klient ověřit. Pomohou mu najít potřebné informace k získání výpisu, a to i na základě neúplných nebo nepřímých údajů, za pomoci dalších veřejných i soukromě provozovaných rejstříků a seznamů. Podnikatelům jsou schopni asistovat při příjmu podání a vybavit je dalšími informacemi, které s podnikáním úzce souvisí.

Zdroj: Hospodářská komora České republiky

Více informací naleznete také na www.czechpoint.cz.

Kontaktní osoby na KHK MSK v Ostravě:
Naďa Pyrochtová, tel: 597 479 326, e-mail: n.pyrochtova@khkmsk.cz  
Bc. Jana Nováková, tel: 597 479 334, e-mail: j.novakova@khkmsk.cz

Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod