Home | Dnes je 21.07.2024
AKTUALITY

Zmírnění sankcí u kontrolního hlášení

Novela – schválená vládou již v lednu - nyní prošla hladce celým legislativním procesem, a aktuálně byl ve Sbírce zákonů (pod číslem 243/2016 Sb.) zveřejněn doprovodný zákon k celnímu zákonu, který s účinností od 29. července 2016 novelizuje zákon o dani z přidané hodnoty.

 

Hlavními změnami v oblasti kontrolního hlášení jsou:

 

V případě pokuty 1.000,- Kč za opožděné podání kontrolního hlášení dojde k automatickému prominutí pokuty jednou za kalendářní rok každému plátci, pokud sám svou chybu napraví, aniž byl správcem daně vyzván.

 

V případě pokut v pevné výši 10.000, 30.000 a 50.000 korun (tedy při nepodání kontrolního hlášení po výzvě, po výzvě ke změně, doplnění či potvrzení údajů v náhradní lhůtě) je možné nově využít institutu prominutí. Prominout sankce lze ale jen na základě žádosti podané do 3 měsíců od právní moci platebního výměru, a to z ospravedlnitelných důvodů. Tyto důvody by měla daňová správa upřesnit na svém webu.

 

Novela rovněž mírně prodlužuje lhůty pro reakci firmy na výzvu finančního úřadu k odstranění pochybností v podaném kontrolním hlášení z pěti kalendářních dnů na 5 pracovních dnů.


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod