Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Pohár Beskyd i Moravský pohár se naplnily vrchovatě a zlatě

V hotelu Vitality ve Vendryni se ve středu 15. dubna 2015 konal IX. ročník soutěže tříčlenných družstev „O pohár Beskyd“. Pořadatelem byla SOŠ a SOU podnikání a služeb v Jablunkově a záštitu nad touto akcí převzala náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Věra Palková a Ing. Zdeněk Blinka, předseda UNIHOSTU.


Soutěžní družstvo naší hotelovky obsadilo všechny 3 kategorie, kterými byly: Kuchař-kuchařka – příprava moderního slavnostního pokrmu pro 5 osob, Číšník-servírka – servis pokrmů a nápojů + čepování piva a třetí kategorií byla příprava kávy spojená se soutěží o znalostech a dovednostech. Ve všech disciplínách se podařilo našim žákům vyšplhat až na nejvyšší stupínek. Postarali se o to: Barbora Javorková (H4B) v servise a čepování piva, Michaela Martišková (H4B) v přípravě kávy a Marek Růčka (G2) v kategorii Kuchař.Tímto úspěchem byla završena cílevědomá a náročná příprava všech soutěžících pod vedením učitelů odborného výcviku Bc. Vangelise Christodulose a Bc. Jana Machuly. 

 

Ve stejném období od 14. do 16. dubna se utkali v Kroměříži cukráři na Moravském poháru 2015. Tamní Střední škola hotelová a služeb pořádala XIII. ročník soutěže cukrářských dovedností s mezinárodní účastí pod patronací Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Se všemi soutěžními úkoly si poradila nejlépe naše Lucie Pařenicová (C3) a dokázala, že patří ke špičce ve svém oboru. Soutěžními úkoly byly: slavnostní výrobek (dort libovolného tvaru do hmotnosti 6kg na volné téma), dále výroba tří druhů dezertů a třetím úkolem byla skulpturadekorační výrobek z jedlých materiálů. Do soutěže připravovala úspěšnou cukrářku Bc.
Miroslava Pítrová, učitelka odborného výcviku.


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod