Home | Dnes je 21.07.2024
AKTUALITY

Ocenění UNIHOSTu

TISKOVÁ ZPRÁVA
Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

15. 12. 2011


Sdružení a hospodářská komora ocenily na vánočním koncertě Petru Kvitovou a firmy i instituce za zviditelnění regionu.

Tenistka Petra Kvitová, firmy Pars Komponenty a Třinecké železárny, dále Střední průmyslová škola Karviná, Statutární město Havířov a UNIHOST, jako organizátor Gastro festivalu Ostrava, to jsou lidé, firmy a instituce, které vybrali představitelé Sdružení pro rozvoj MSK a Krajské hospodářské komory MSK  jako ty, jenž pomáhají zviditelnit a rozvíjet region. V hotelu Mamaison Imperial Hotel Ostrava za to dostali 14. prosince ocenění.  Bylo to na vánočním koncertě Region pro sebe, který letos už podvanácté pořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje.  

”Každá doba má své malé i velké hrdiny, kteří si zaslouží uznání. My jsme se také letos pokusili vybrat ty, kteří mají svůj podíl na tom, že se kraj rozvíjí,” vysvětlil prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Pavel Bartoš. Do soutěže nominovalo 193 členů Sdružení pro rozvoj MSK a 387 Krajské hospodářské komory MSK své favority, z nichž pak představitelé obou institucí vybírali nejlepší. ”A opravdu to nebyl výběr jednoduchý,” podotkl Jan Březina, předseda představenstva Krajské hospodářské komory MSK. 

V kategorii malá a střední firma dostala ocenění za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje společnost Pars Komponety, jako velký podnik potom Třinecké železárny. ”Nebýt ocelového východu republiky, tak by dnes v Praze jedli stále dřevěnými lžičkami,” řekl místopředseda představenstva Třineckých železáren Jan Czudek, když přebíral ocenění. Ve skupině města, obce a neziskový sektor uspěl Havířov. ”Je to pro nás pocta i závazek do dalších let, že máme pokračovat v započaté práci,” uvedla Bohuslava Kochová z havířovského magistrátu. Stejně reagovala také Česlava Lukaštíková, ředitelka Střední průmyslové školy Karviná, která získala prvenství ve skupině vzdělávací a výzkumná instituce a  jejíž branami za devadesát let existence prošlo více než 1400 absolventů v technických oborech. Ocenění si váží také Zdeněk Blinka, ředitel ojedinělého Gastro festivalu Ostrava, který zvítězil v kategorii úspěšná akce v kraji. Velký potlesk si vysloužili rodiče Petry Kvitové, kteří přebírali za svou dceru ocenění za reprezentaci a přínos k rozvoji kraje. ”Petra je vzorem pro nás všechny, protože dokázala překonat strašně moc a vyhrála, co se dalo,” komentoval úspěchy tenistky Pavel Bartoš.

Vánoční koncert Region pro sebe je tradičním předvánočním setkáním členů Sdružení. ”Touto formou jim chceme poděkovat za spolupráci a popřát jim všechno nejlepší do nového roku. Největší zájmové uskupení v regionu, kterým Sdružení bezesporu je, nemá jinde v zemi obdobu, ” připomněl Miroslav Fabian, generální ředitel Sdružení pro rozvoj MSK, které má v současnosti 193 členů. V programu vánočního koncertu, který se konal pod záštitou biskupa ostravsko-opavské diecéze Mons. Františka Václava Lobkowicze, vystoupil zpěvák Petr Spálený s kapelou a sólisté Národního divadla moravskoslezského Jana Kurečková a Tomáš Vzorek. 

Zdroj:
Karin Pelikánová, mediální zástupce Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

gsm: 606 127 049

e-mail:karinpelikanova@seznam.cz


Přílohy
docFotografie [doc, 3115 kB]
Video [7360 kB]
Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod