Home | Dnes je 25.06.2024
AKTUALITY

Intergram nebude vybírat poplatky za autorádia ve služebních vozech

Kolektivní správce zastupující umělce a výrobce nakonec podlehl tlaku podnikatelské veřejnosti spojený s ministerstvem kultury a ustoupil od svého záměru. Vybrané odměny podnikatelům vrátí.

Ve svém stanovisku Intergram mimo jiné uvádí, že se sice neztotožňuje s právním názorem Ministerstva kultury ČR, ale bude se jím ve věci služebních vozů řídit a nebude z uvedeného druhu užití požadovat odměny, a to do doby, než bude tato otázka rozhodnuta soudy ČR, nebo Evropským soudním dvorem, popř. jinak řešena v rámci komunitárního práva EU. “Intergram chce tímto rozhodnutím přispět ke zklidnění situace a reagovat tak na negativní postoj veřejnosti ke kolektivní správě autorských a příbuzných práv,“ uvedl doslovně v prohlášení.

Intergram také slíbil, že se obrátí na ty podnikatelské subjekty, kteří již zaplatily, a neprodleně s nimi zahájí jednání o vrácení odměn vybraných za služební vozy, případně o započtení těchto plateb vůči odměnám za rok 2012.

Intergram současně zdůrazňuje, že výše uvedený přístup se nevztahuje na jakékoliv jiné dopravní prostředky. Nadále tak bude trvat na dodržování autorského zákona a tedy povinnosti subjektů uzavřít licenční smlouvy s nositeli práv v případech jako je přeprava dalších osob (taxislužba, hromadná doprava, půjčovny vozů apod.


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod