Home | Dnes je 24.04.2024
AKTUALITY

Zahraniční turisté mohou přinést do kraje více peněz

(zpráva z tisku, rozhovor pro deník Právo)

Jednou z perspektivních oblastí podnikání v Moravskoslezském kraji je rozvoj cestovního ruchu, turistiky a služeb. Významným společenstvím, které v tomto úseku pracuje, je UNIHOST, sdružení podnikatelů v pohostinství, stravovacích a ubytovacích službách, člen Hospodářské komory ČR.
„Stále jsme se ještě nevzdali snahy řešit problémy, které v pohostinství a cestovním ruchu nastaly po zvýšení daně z přidané hodnoty ve stravovacích a ubytovacích službách. Budeme pokračovat v tlaku na vládu, aby tuto situaci co nejdříve napravila,“ řekl předseda společenstva UNIHOST Ostrava Zdeněk Kopka. „Zároveň s požadavkem, aby pro nás dodatečně v Bruselu vymohla výjimku a zajistila v novele zákona pětiprocentní daň na ubytovací a stravovací služby, pracujeme na dalších aktivitách, které přinesou našim členům prospěch. Například na své cestě do Baskicka jsem se ujistil, že Španělé mají zájem nejen o Prahu, ale i o jiné oblasti České republiky. Už jsme jednali s jednou naší cestovní kanceláří a připravujeme společný projekt, který by pomohl posílit cestovní ruch směrem ze Španělska na severní Moravu. Nabídneme jej širokému spektru našich hoteliérů. Vycházíme z předpokladu, že pro turisty ze zemí Evropské unie jsme velice atraktivní – máme pro ně stále nízké ceny i dost krásných míst, které můžeme nabídnout, od historických objektů přes přírodu nebo možnosti aktivního odpočinku. Projekt realizujeme přes naši ambasádu v Madridu.
Už delší dobu mají o náš region zájem ruští turisté, kteří by také mohli přinést našim hoteliérům dost peněz a pomohli se jim vzpamatovat z daňového šoku. Velice oceňuji, že se podařilo získat pro náš kraj ostravské letiště. Přispěje to podstatně k rozvoji cestovního ruchu u nás.“


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod