Home | Dnes je 26.06.2024
AKTUALITY

UNIHOST Ostrava s Asociací hotelů nesplyne

Sdružení podnikatelů v pohostinství, stravovacích a ubytovacích službách UNIHOST Ostrava nesplyne s Asociací hotelů a restaurací ČR (AHR). Drtivou většinou hlasů o tom rozhodli členové Unihostu na valné hromadě.

Případný vstup Unihostu do AHR projednávali už loni a dali si rok na rozmyšlenou. „Tento týden valná hromada za účasti zhruba 140 členů ze všech okresů kraje rozhodla, že s AHR se nespojíme. Pro to, aby Unihost zůstal samostatným společenstvem, hlasovali všichni přítomní členové kromě jednoho, který se hlasování zdržel,“ řekl Právu šéf Unihostu Zdeněk Kopka. Podle něj by pro Unihost splynutí s AHR nebylo velkým přínosem.

„Nechceme centralizaci. Posilují se kompetence krajů, každý region má své specifické problémy. Navíc za šestnáct let existence už máme v regionu určité postavení, Moravskoslezský kraj nás bere jako partnera při jednání o otázkách týkajících se našeho oboru, v rámci Krajské hospodářské komory se staráme o rozvoj cestovního ruchu v regionu, máme již tradiční vlastní akce atd.,“ vysvětlil Kopka důvody, proč se valná hromada přiklonila k tomu, aby Unihost zůstal suverénním společenstvem.

 

19.4.2007 Právo


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod