Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Prezentace Moravskoslezského kraje v Praze

O tom, že Moravskoslezský kraj (MSK) má turistům co nabídnout, se můžete přesvědčit ode dneška až do 15. června 2008 v Informačním centru CzechTourismu na Staroměstském náměstí v Praze. Návštěvníci mohou na místě získat řadu nejrůznějších informací o severní Moravě a Slezsku. Připraven je také doprovodný program např. hudební vystoupení folklórních skupin, ukázky lidové tvorby nebo ochutnávky krajových specialit.

Moravskoslezský kraj je rozdělen do šesti turistických oblastí (Opavské Slezsko, Ostravsko, Beskydy, Jeseníky, Moravské Kravařsko a Těšínské Slezsko) a každá z těchto lokalit nabízí svá specifika a zajímavosti. „V našem regionu najdete rozmanitou přírodu, zámky, historická města i spoustu příležitostí k zábavě a aktivnímu odpočinku. Také unikátní technické památky jako Oblast Dolních Vítkovic, Důl Michal, Hornické muzeum Landek, ale také areály vojenských opevnění Darkovičky a Milostovice, či Archeopark v Chotěbuzi u Českého Těšína,“ vysvětluje hejtman kraje Evžen Tošenovský. Mezi skvosty MSK patří také zámky Raduň, Bruntál, barokní perla z Kunína u Nového Jičína, nebo nejpohádkovější zámek České republiky pro letošní rok Hradec nad Moravicí. „Do památek a památkových objektů ve vlastnictví kraje MSK investuje ročně více než 25 mil. korun,“ zpřesňuje hejtman Tošenovský.

MSK je však i místem konání významných kulturních, sportovních a společenských akcí. Hostí mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, který se letos koná ve dnech 10. – 13. 7. a již dvakrát získal ocenění Anděl za Hudební událost roku. Dále festivaly klasické hudby – právě probíhající Janáčkův máj a od konce června do poloviny srpna Janáčkovy Hukvaldy. Ze sportovních akcí připomeňme každoroční, červnový atletický mítink Zlatá tretra.

V rámci podpory cestovního ruchu rozjel kraj v posledních letech několik aktivit, jako např. projekt Kraj mnoha barev a příležitostí, který je zaměřen na propagaci regionu. První fáze byla spuštěna v roce 2006 za spolufinancování evropských prostředků ze Společného regionálního operačního programu a skončila letos v dubnu. Navazují na něj projekty Kraj mnoha barev a příležitostí II (pro léta 2008 - 2010) a následně III (pro léta 2011 - 2013), v obou případech budou k realizaci využity finance z Regionálního operačního programu. Cílem projektů je zviditelnění Moravskoslezského kraje u domácích i zahraničních turistů za úzké spolupráce s partnery z jednotlivých turistických oblastí severní Moravy a Slezska.


K propagaci turistického potenciálu celého kraje slouží také „3D model ortofotomapy Moravskoslezského kraje“ (www.kr-moravskoslezsky.cz/mapy_3d.html). Prostřednictvím Internetu se lidé mohou proletět nad digitálním modelem terénu Moravskoslezského kraje pokrytým leteckou mapou. Prezentace je účelově zaměřena na podporu lázeňství, propagaci cyklotras, a turisticky atraktivních míst (muzeí, kulturních památek, turistických center apod.). DVD s ortofotomapou je k dispozici v 11 infocentrech v regionu.

K podpoře povědomí o Moravskoslezském kraji slouží také právě dnes spuštěné nové webové stránky kraje. Doména zůstává stejná www.kr-moravskolezsky.cz . Základní informace o regionu jsou nově rozděleny do čtyř sekcí - Návštěvník, Podnikatel, Student a Veřejnost. Změna vychází z příslibu značky kraje „Nejlepší místo pro život, studium, podnikání a volný čas“. Hlavním záměrem je přehledně podávat komplexní informace o regionu ve všech oblastech.


Zpracovala: Barbara Odstrčilíková, tisková mluvčí


Diskuse:
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod