Home | Dnes je 27.05.2024
AKTUALITY

Minimální mzda se od července zvedne z 7.570 Kč na 7.955 Kč

Minimální mzda se od 1. července znovu zvýší, letos již podruhé. Zvedne se o 5,1 procenta z nynějších 7570 na 7955 korun. Minimální hodinová mzda bude činit 48,10 korun místo současných 44,70 korun. Ministerstvo práce si od růstu nejnižšího příjmu slibuje to, že lidé upřednostní i méně placenou práci před pouhým pobíráním dávek.

Dávky se vypočítávají podle životního minima, které letos pro dospělého samostatně žijícího člověka činí 4420 korun. "Ve druhém pololetí 2006 přesáhne minimální mzda v čistém vyjádření životní minimum o 52 procent," uvedl ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Podle něj se poměr mezi minimem a minimální mzdou v posledních letech zvyšuje. V roce 1998 byl čistý nejnižší příjem o 30 procent nižší než minimum, dodal ministr.

Druhé zvýšení minimální mzdy v tomto roce podnikatelé označují za nesprávné a ohrožující ekonomicky slabé regiony. "Toto zvýšení povede k růstu nezaměstnanosti v ekonomicky slabších regionech, kde je tato cena za nekvalifikovanou sílu na trhu práce neuplatnitelná. Zvýšení pro letošní rok mělo zůstat u lednového navýšení, které bylo logické a adekvátní situaci na trhu," řekl ČTK prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek.

V souvislosti s tímto zvýšením se zvýší i minimální odvody na sociální a zdravotní pojištění !!!

Diskuse: 1

Další články: 352
Reklamní partneři:

www.montycon.cz   www.romanabennet.cz

Mapa webu RSS
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod